Luno z wizją lepszej finansowej przyszłości dla każdego!

Marcus Swanepoel
Back to blog


2 minute read

Czas stworzyć lepszy system finansowy. Dla każdego!

luno_team

Luno zostało założone w 2013 roku, i już od samego początku naszej drogi, kiedy budowaliśmy krypto rozwiązania dla instytucji finansowych, jak i krypto produkty dla ludzi w 40 krajach, skupialiśmy się na długofalowej wizji - wizji budowy lepszego systemu finansowego dla każdego, na całym świecie!

To właśnie ta długoterminowa wizja daje wszystkim w Luno energię i pobudza nas do działania. Dzięki niej tak wielu inteligentnych, ambitnych i utalentowanych ludzi dołączyło (i wciąż dołącza) do Luno na całym świecie, zarówno w Europie, Azji Południowo-Wschodniej jak i Afryce.

Pomyśleliśmy, że warto się nią podzielić, ale co ważniejsze, wyjaśnić dlaczego nam na niej zależy i dlaczego w nią wierzymy.

Nadchodzi nowa era

Sposób, w jaki ludzie używają i myślą o pieniądzach stale się zmienia.

Istniejący system finansowy został zbudowany w erze innej niż cyfrowa, przez co nie odpowiada on na potrzeby współczesnego użytkownika jak i posiada wiele niedogodności. Dzisiejszy świat ma dostęp do nowych technologii, takich jak zdecentralizowane kryptowaluty, które sprawiają, że stare systemy stają się po prostu przestarzałe, a co za tym idzie, zbędne. Podobnie jak komunikacja rozwijająca się z telefonów stacjonarnych na telefony komórkowe lub poczta elektroniczna zastępująca tradycyjne listy, pieniądze wreszcie doganiają rewolucję informacyjną.

Zdecentralizowane kryptowaluty to krok w kierunku ulepszenia systemu finansowego. W jaki sposób? Wyobraź sobie pieniądze, które możesz wysyłać/odbierać taniej, szybciej i bezpieczniej, eliminując niepotrzebnych pośredników. Wyobraź sobie produkty i usługi, które są w pełni interoperacyjne, zachowują równowagę pomiędzy przejrzystością a anonimowością, a do tego są banalne w obsłudze. To nie wszystko. Zdecentralizowane kryptowaluty to skuteczniejsze, mniej restrykcyjne i mniej kosztowne regulacje, to pieniądze, które stają się inteligentne i programowalne.

A co najważniejsze, to uczciwy system finansowy z otwartym i równym dostępem dla wszystkich, na całym świecie!

Dlaczego to jest ważne?

W Luno wierzymy, że technologia powinna pozytywnie wpływać na życie ludzi, zmieniać świat na lepsze.

Budowa nowego, lepszego systemu finansowego pomoże wielu ludziom na całym świecie poprzez zmniejszenie kosztów utrzymania, poprawę sytuacji gospodarczej wielu krajów, otwarcie nowych możliwości ekonomicznych, otwarcie dostępu do globalnej gospodarki internetowej oraz nowych, zdecentralizowanych produktów i usług. Wszystkie te elementy prowadzą do zwiększenia siły nabywczej, a co za tym idzie, większej swobody finansowej każdego człowieka.

Jeśli weźmiemy pod uwagę historię pieniądza i systemów finansowych, możemy śmiało powiedzieć, że nowy, lepszy system finansowy to zmiana, która jest nieunikniona. Ludzie potrzebują produktów i usług, które pomogą im bezpiecznie zaaklimatyzować się w tym nowym świecie.

Ostatecznie, ulepszenie systemu finansowego oznacza poprawę życia

Jak to zrobimy? i co musi się zdarzyć?

Napisaliśmy obszernie o tym, jak widzimy ewolucję systemu finansowego i dlaczego dzieje się to szybciej niż większość sądzi. Jednak zmiana ta będzie wymagała wielu rzeczy. Między innymi skupienia i wysiłku wielu inteligentnych, ambitnych i odpowiedzialnych ludzi - i tu dochodzimy do czegoś co nazywamy w Luno naszą "Moontality*"! (*moon (eng.) = księżyc, mentality (eng.) = mentalność)

Jesteśmy bardzo podekscytowani, że możemy podzielić się naszą wizją ze światem, z Wami, i mamy nadzieję, że wszyscy przyłączycie się do nas, napędzając tę (nieuniknioną) pozytywną zmianę, czy to jako indywidualni klienci, firmy, konkurencja, instytucje finansowe czy organy regulacyjne.

Nie zapominajmy, że w ostatecznym rozrachunku ta zmiana, która dzieje się na naszych oczach, ma pozytywny wpływ na ludzkość i wszyscy jesteśmy szczęściarzami, będąc świadkami tej niespotykanej i ekscytującej ewolucji.

Avatar Marcus Swanepoel
Author

Marcus Swanepoel

Marcus is the co-founder and CEO of Luno. Twitter: @marcswane. Previously, Marcus worked for Standard Chartered in Singapore and before that 3i and Morgan Stanley in London. He holds an MBA from INSEAD, is a qualified Chartered Accountant and a CFA charterholder. He is a South African citizen and a Singapore Permanent Resident.

It’s never too late to get started

Buy, store and learn about cryptocurrency today

Desktop Icon Apple App Store Logo Google Play Store Logo