Odświeżony wizerunek Luno: nasza ewolucja

Team Luno
Back to blog


5 minute read

Budowa nowego, lepszego systemy finansowego to ogromne przedsięwzięcie. Jak wiadomo duże zmiany składają się z wielu mniejszych, subtelnych zmian. W Luno dbamy o to, aby każdy kolejny krok w naszej ewolucji był inspirujący i ekscytujący.

Rozumiemy, że musimy się nieustannie zmieniać, dostosowywać, aby lepiej obsługiwać i komunikować się z Wami, naszymi Klientami. Z tego powodu przeanalizowaliśmy dokładnie nasz brand i zauważyliśmy kilka możliwości ulepszenia wizerunku Luno i wprowadzenia odświeżających zmian.

Oto historia ewolucji naszej marki.

pl_brandrefresh

Na początku 2017 roku zmieniliśmy nazwę z BitX na Luno, aby lepiej odzwierciedlić to kim jesteśmy i dokąd zmierzamy. Zmianie uległa nie tylko marka i logotyp, ale również strona internetowa i komunikacja marketingowa.
Proces nastąpił bardzo szybko i obejmował stworzenie zupełnie nowej marki, nowej strony internetowej i wiele zmian w naszych natywnych aplikacjach mobilnych. Z uwagi na szalone tempo realizacji i niewielki zespół projektowy, nie byliśmy wystarczająco skoncentrowani na procesach i użyteczności systemu. W tamtym czasie skupiliśmy się na jak najszybszym dostarczeniu jak najlepszego produktu.

Ale od tego czasu wiele się wydarzyło.

Ewolucja

W 2018 roku rozszerzyliśmy działalność na ponad 40 krajów, powiększyliśmy zespół do ponad 250 Lunautów, otworzyliśmy główną siedzibę w Londynie oraz nowe biura w Afryce i Azji Południowo-Wschodniej, a nasza baza klientów urosła do ponad 2 milionów. Wraz z rozwojem biznesu, nasze myślenie o marce również zaczęło się rozwijać.

Zmiana z BitX na Luno była rewolucją. Teraz przeprowadzamy ewolucję.

Dlaczego zmieniamy? Dlaczego teraz?

Wierzymy, że jeśli coś dobrze działa, należy to ulepszać, a nie wymyślać na nowo. Tym tropem nasza podstawowa działalność nie ulega żadnej zmianie.
Coraz większa liczba Klientów oznacza jednak, że Bitcoin się stabilizuje i powoli wchodzi do powszechnego użytku. Tak samo dzieje się w naszej firmie. Nadal mamy te same niezawodne portfele Bitcoin i Ethereum, z łatwymi, bezpiecznymi metodami transakcji, a teraz staramy się je ulepszać zgodnie z oczekiwaniami coraz większej liczby użytkowników.

Odświeżenie wizerunku ułatwia skupienie się na naszych klientach dzięki zdefiniowaniu czym jest nasza marka i jakie są jej cele.Odświeżenie jest doskonałą okazją do autorefleksji i ustanowienia podstaw, które pominęliśmy w 2017 roku.

Nasz zespół dużo rozmawiał zarówno z przedstawicielami biznesu, innowatorami jak i specjalistami w dziedzinie dizajnu. Dzięki tej wymianie wiedzy zrozumieliśmy jak ogromny wpływ jedna firma może mieć na całą branżę kryptowalut.
Zrozumieliśmy, że aby być konkurencyjnymi i przebić się w chaosie informacji, musimy stworzyć spójny wizerunek, rozmawiać tym samym językiem, dotrzeć do ludzi ze spójną informacją.

Coś więcej niż tylko “kapka różowego”

Fani nowoczesnego projektowania - czas przyjrzeć się naszej ewolucji:

Logo - prostota i czystość

Nic nie zmieniliśmy w naszym logo. Uznaliśmy, że nie ma takiej potrzeby. Użyta czcionka jest prosta i czytelna w każdym języku, na całym świecie. Kształt świetnie prezentuje się na wszystkich platformach. Postanowiliśmy w tym wypadku skoncentrować się na tym jak i kiedy używać naszego logo, aby zapewnić mu jak najlepszą ekspozycję.

pl_logo

Kolor - eksperyment z kontrastem

Uważamy, że najlepszym sposobem, aby wpasować się w oczekiwania entuzjastów kryptowalut, jest wyróżnienie się. Aby to zrobić, uprościliśmy i ujednoliciliśmy naszą paletę kolorów. Przed naszym odświeżeniem mieliśmy dwa odcienie niebieskiego, które nie miały silnej hierarchii, więcej szarości, niż moglibyśmy kiedykolwiek użyć, oraz cztery kolory ilustracji, które nadawały jasności, ale także wydawały się dziecinne i nie podkreślały wagi komunikatów w należyty sposób.

W naszej nowej odsłonie skupiliśmy się na czterech konkretnych kolorach, które opowiadają historię naszej marki:

  • Moon Blue jest naszym podstawowym kolorem i przypomina ciemnoniebieskie barwy otaczające księżyc, kiedy patrzysz w nocne niebo.
  • Earth Blue jest tym, co nazywamy naszym drugorzędnym kolorem, ponieważ patrząc na naszą planetę z kosmosu, wszystko, co widać, to mała niebieska kropka. Ważne jest, abyśmy nigdy nie zapomnieli, skąd pochodzimy.
  • Future Pink, nasz akcentujący kolor, oddaje jasny, energetyczny idealizm przyszłości, jak żywy wschód słońca. Przyszłość to fuksja.
  • Rocket White, nasz dodatkowy kolor akcentujący, jest subtelnym ukłonem w kierunku wahadłowców NASA, przypominając nam, że jesteśmy pionierami, którzy budują nowy, lepszy system finansowy, nowy, lepszy świat.

pl_colour

Typografia - unikalna, ale i podstawowa

Oprócz naszych istniejących, rodzimych czcionek, Roboto dla aplikacji Android i sieci Web oraz San Francisco dla naszej aplikacji na iOS, dodaliśmy nową, ciepłą czcionkę: GreyCliff. Ta czcionka Geometric Sans została wykonana przez niezależnego projektanta: Connary'ego Fagen’a. Mocne litery i gładka, otwarta typografia świetnie sprawdzają się zarówno w aplikacjach jak i w druku czy sieci.

pl_typography

Ilustracje - proste linie, minimum koloru

Nasze ilustracje nie uległy zmianie, ale kolory, których używamy, aby je zobrazować, zostały uproszczone, dzięki czemu komunikaty jakie chcemy przekazać sa bardziej wyróżnione. Prosta semiotyka naszych ilustracji przekłada się na różne języki, co jest dla nas bardzo ważne w Luno: lokalizacja i przejrzysta komunikacja. Nasz styl ilustracji jest delikatnie dziwaczny ale bardzo lekki ma to na celu pokazanie, że przestrzeń kryptowalut może być dostępna i przyjazna.

pl_illustration

Ton komunikacji - przyjemny i edukacyjny

Przysłowiowym “brakującym ogniwem” w ewolucji każdej marki jest prawie zawsze jedno: ton komunikacji. Kiedy mówimy konsekwentnie i spójnie, używamy zrozumiałego języka, wtedy wszystko składa się w komunikat, który trafia prosto w serca odbiorców. Słowa stają się tym samym ogniwem łączącym markę z Klientem.

Zdajemy sobie sprawę, że misja stworzenia nowego, lepszego systemu finansowego to ogromne wyzwanie i nasi klienci muszą wiedzieć, że ich słuchamy i dbamy zarówno o ich bezpieczeństwo jak i wygodę. Robimy to między innymi poprzez tworzenie przyjaznych, edukacyjnych wpisów na naszym blogu, okraszonych magią wizualizacji przygotowanych przez nasz zespół nieocenionych i kreatywnych grafików.

Doświadczenia klienta z produktem - nieocenione

Platformy kryptowalut mogą być bardzo przerażające. Niektóre mają dużo wykresów z ogromną ilością danych, inne pokazują zmiany cenowe na wszystkie możliwe sposoby, a wszystkie te wizualizacje nierzadko są przytłaczające.

Będąc na rynku kilka lat nauczyliśmy się, że najlepszym sposobem na uczynienie Luno bardziej przyjaznym miejscem do kupowania, przechowywania i poznawania kryptowalut jest stworzenie spójnego wizerunku na każdej stronie, podstronie, aplikacji, czy w każdym kanale komunikacji. Tak aby klient za każdym razem czuł się bezpiecznie, jak w “domu” i miał poczucie, że jest w “świecie Luno”.

Dzięki temu, decydując się na zakup, klient ma poczucie, że to jest to samo Luno, z którym wcześniej miał do czynienia przykładowo czytając artykuł na blogu, widząc reklamę w internecie lub prasie, przeglądając aplikacje mobilne, nawigując po stronie internetowej czy nawet słysząc materiał Luno w radio.

Razem na długo

Od skromnego, ale ambitnego startupu o nazwie BitX do miedzynarodowej marki Luno, którą jestesmy dzisiaj. Mamy nadzieję, że dzięki tej zmianie nasi klienci zobaczą w nas więcej siebie. Odświeżenie marki to więcej niż uporządkowany i przemyślany zestaw zasad - to także drogowskaz dla nas, tutaj w Luno, aby wspierać naszych klientów w nowy, lepszy i ekscytujący sposób.

pl_product

Avatar Team Luno
Author

Team Luno

On our way to the moon, we write about all things crypto. And don’t forget we’re humans too. Our blog conveys the views of Luno and the many unique opinions and characters within our team. We’ll never provide you with financial advice, and we urge you to conduct your own research before purchasing or trading any cryptocurrencies. It’s a brave new world out there, and the market can be volatile at times, so never trade with funds you can’t afford to lose. Want to let us know how much you love our blog? Tweet us @LunoGlobal.

It’s never too late to get started

Buy, store and learn about cryptocurrency today

Desktop Icon Apple App Store Logo Google Play Store Logo