Uzyskiwanie pomocy w Luno

Team Luno
Back to blog


4 minute read

Być może dopiero zaczynasz swoją przygodę z kryptowalutami, a może jesteś nowym użytkownikiem Luno i po prostu nie do końca wiesz, jak działa nasza platforma. Być może jesteś jednym z naszych stałych użytkowników i masz jakieś bardziej techniczne pytanie. Tak czy inaczej, zespół Luno jest tu po to, by Ci pomóc. W pewnym momencie może bowiem zaistnieć konieczność skontaktowania się z nami. Naszym celem jest sprawić, by doświadczenie to przebiegło jak najsprawniej i byś był z niego zadowolony.

getting-help-at-luno

Jak zapewne zauważyłeś, na przestrzeni kilkunastu ostatnich miesięcy kryptowaluty znacząco zyskały na popularności. Wzrost zainteresowania Bitcoinem sprawił, że coraz więcej osób na całym świecie korzysta możliwości jakie on daje: począwszy od dokonywania codziennych mikropłatności, przez przelewy transgraniczne a na spekulacji skończywszy. Każdego dnia pojawiają się nowe zastosowania BTC. Coraz więcej przedsiębiorstw i punktów usługowo-handlowych akceptuje płatności w tej kryptowalucie. Fakt ten sprawia, że coraz więcej ludzi, inwestorów instytucjonalnych i banków zaczyna to rozumieć, co powoduje pozytywne zmiany w przemyśle i przybliża nas do kolejnej rewolucji finansowej i być może pełnej, globalnej akceptacji BTC jako środka płatniczego. Już teraz widzimy potencjalny wpływ Bitcoina na świat finansów.

a rosnącej popularności Bitcoina zyskuje również Luno. Z naszej platformy korzysta już ponad 2 miliony użytkowników na całym świecie. Wiąże się z tym jednak fakt, że nie zawsze jesteśmy w stanie natychmiast odpowiedzieć na Państwa pytania. To niefortunne, gdyż uwielbiamy pomagać naszym klientom. To nie tylko coś, co musimy zrobić, ale coś, co lubimy robić. Okazuje się jednak, że grono naszych użytkowników rośnie szybciej niż moglibyśmy się tego spodziewać. By sprostać Państwa oczekiwaniom nieustanie rozwijamy nasz zespół. Mimo to, zdarzają się sytuacje, w których nie jesteśmy w stanie natychmiast odpowiedzieć na zadawane pytania.

Ten artykuł powstał jednak nie tylko po to, aby wyjaśnić sytuację i „oczyścić” nasze sumienie, lecz przede wszystkim, by dać Ci kilka wskazówek, gdzie możesz szukać odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.

Porada nr 1: Odwiedź Centrum Pomocy i portal edukacyjny

Jeśli jesteś „nowicjuszem” i dopiero zaczynasz swoją przygodę z kryptowalutami, odwiedź nasz portal edukacyjny. Znajdziesz w nim obszerną bazę wiedzy i podstawowe informację, które musisz posiąść: począwszy od tego, czym jest BTC i jak ustalana jest jego cena, aż po wskazówki jak przechowywać swoje kryptowaluty bezpiecznie.

Porada nr 2: Wyślij tylko jedno pytanie

Każdego dnia spędzamy wiele godzin na czytaniu i odpowiadaniu na Wasze pytania. Wysyłając kilka wiadomości dotyczących tego samego pytania, nie otrzymasz szybciej odpowiedzi. Wręcz przeciwnie. Zadziała to jak efekt domina i spowolni nas w dotarciu do pytań innych użytkowników.

Porada nr 3: Wyślij wszystkie istotne informacje

Rozumiemy potrzebę wysłania szybkiej wiadomości e-mail: masz pozornie prosty problem i chcesz, aby został on jak najszybciej rozwiązany. By móc rozwiązać go jeszcze szybciej, pamiętaj aby w mailu podać wszystkie istotne informacje. Przyspieszy to znacznie cały proces i prawdopodobnie pozwoli uniknąć długiej korespondencji, w której prosilibyśmy Cię o dodatkowe informacje.

Treść wiadomości: Złożyłem depozyt w dniu 13 sierpnia br. około godziny 21:00 z mojego konta numer xx123 w banku XYZ. Podałem prawidłowy numer referencyjny (BX12345) wskazany przez Luno. Wpłata została zaksięgowana na moim koncie w czasie krótszym niż godzina.

Dwie godziny później (23:00) złożyłem drugi depozyt o takiej samej wartości. Mimo, że minęło już 18 godzin, środki nie zostały jeszcze zaksięgowane na moim koncie w Luno. W załączeniu przesyłam PDF będący potwierdzeniem obydwu transakcji. Czy moglibyście sprawdzić, czy mój przelew już do Was dotarł? Jeśli tak, to proszę o możliwie jak najszybsze zaksięgowanie środków na moim koncie.

Wskazówka 4: Bądź cierpliwy przy deponowaniu pieniędzy

Platformy kryptowalutowe takie jak Luno i klienci tacy jak Ty muszą polegać na istniejącej infrastrukturze bankowej. W niektórych przypadkach różne banki i platformy muszą komunikować się ze sobą i dokonywać wzajemnych rozliczeń, co niekiedy może doprowadzić do opóźnień. Podczas gdy przelewy między niektórymi bankami rozliczają się bardzo szybko, między innymi może upłynąć nawet do dwóch dni, zanim wpłata pojawi się na koncie Luno.

Jeśli minęło 48 godzin a Twój depozyt nadal nie został rozliczony, skontaktuj się z nami w celu uzyskania pomocy. Nie zapomnij podać nam wszystkich istotnych informacji: adresu e-mail powiązanego z kontem Luno, dowodu płatności i innych istotnych danych. Dzięki temu odnajdziemy Twoje środki szybciej i będziemy mogli przypisać je do Twojego konta.

Składając depozyt pamiętaj, że:

  • Wpłaty pieniędzy można dokonywać tylko z własnego konta bankowego.
  • W tytule przelewu wpisz swój unikalny numer referencyjny (zaczynając od BX).
  • Unikaj dokonywania wielu wpłat na dokładnie tę samą kwotę tego samego dnia.

Jesteśmy świadomi rosnących problemów, jakie towarzyszą obsłudze branży, która rozwija się tak szybko jak nasza i ciężko pracujemy, aby sprostać Państwa oczekiwaniom. Nie tylko w perspektywie krótkoterminowej - pracując dłużej, mocniej i mądrzej - ale również w perspektywie długoterminowej. W tym celu dynamicznie rozwijamy nasz zespół i wciąż rekrutujemy nowych pracowników. Znacznie zwiększyliśmy również możliwości weryfikacji dokumentów KYC (know-you-klient) a także wprowadziliśmy wiele automatyzacji, aby pomóc w ustalaniu priorytetów i przyspieszyć nasze działania.

customer-success

 

Avatar Team Luno
Author

Team Luno

On our way to the moon, we write about all things crypto. And don’t forget we’re humans too. Our blog conveys the views of Luno and the many unique opinions and characters within our team. We’ll never provide you with financial advice, and we urge you to conduct your own research before purchasing or trading any cryptocurrencies. It’s a brave new world out there, and the market can be volatile at times, so never trade with funds you can’t afford to lose. Want to let us know how much you love our blog? Tweet us @LunoGlobal.

It’s never too late to get started

Buy, store and learn about cryptocurrency today

Desktop Icon Apple App Store Logo Google Play Store Logo