Centrum Pomocy

Witaj! Jak możemy Ci pomóc?
Szukaj

Jak mogę zabezpieczyć swój rachunek Luno?

Luno bezpiecznie przechowa Twoją kryptowalutę, ale tylko Ty możesz chronić swój portfel przed nieupoważnionym dostępem. Jeżeli Twoje dane logowania zostaną skradzione i wykorzystane do kradzieży Bitcoinów lub Ethereum z Twojego portfela Luno Wallet, nic nie będzie można na to poradzić.

To dlatego spisaliśmy listę dobrych praktyk, by pomóc Ci zabezpieczyć Twój portfel.

Nie padnij ofiarą phishingu

Nawigując po stronie internetowej Luno, upewnij się, że adres strony (czyli URL) to wiarygodny adres luno.com. Jeżeli zobaczysz coś więcej w pasku adresu na górze przeglądarki, opuść stronę i zgłoś to nam. Postaramy się usunąć fałszywą stronę.

Upewnij się, że za każdym razem, gdy otrzymujesz e-mail od Luno, to rzeczywiście Luno jest jego nadawcą. Sprawdź źródło każdego e-maila, zanim klikniesz którekolwiek łącze. Jeżeli otrzymasz wiadomość phishingową, nie klikaj żadnych łączy w wiadomości. Twój program pocztowy powinien mieć opcję „zgłoś próbę ataku phishingowego”. Skorzystaj z niej.

Zachowaj czujność

Czytaj wszystkie powiadomienia wysłane przez Luno i zgłaszaj podejrzaną aktywność tak szybko, jak to możliwe.

Weryfikacja dwuelementowa

To wyjątkowo skuteczny środek bezpieczeństwa. Nie powinien być traktowany opcjonalnie. Mając odpowiednią ilość czasu i mocy obliczeniowej, każde hasło można złamać.

Napisaliśmy artykuł, by pomóc Ci w ustawieniu bezpieczeństwa weryfikacji dwuelementowej.

Hasła

Bitcoin jest popularną walutą. Jest wysoko na liście rzeczy, które hakerzy mogą chcieć Ci ukraść. To ważne, by używać silnego hasła. Hasło Luno nie tylko musi być silne, musi być także unikalne.

Jeżeli korzystasz z tego samego hasła, by dostać się zarówno do swojego rachunku Luno, jak i poczty i portali społecznościowych, narażasz na ryzyko swoje klucze do portfela Bitcoin, nawet jeżeli nigdy nie kliknąłeś/kliknęłaś łącza phishingowego.

Zabezpiecz swoją pocztę

Luno będzie się z Tobą kontaktować drogą mailową. To nasz sposób na komunikację. Jeżeli przestępcy zdobyli dostęp do Twojego maila, Twoje dane są zagrożone.

Oto, co możesz zrobić:

 1. Korzystaj z unikalnego i silnego hasła

  Zaleca się częste zmiany hasła. Silne hasło ma przynajmniej 14 znaków i jest kombinacją liter, cyfr i symboli specjalnych.

 1. Ustaw weryfikację dwuelementową dla swojej poczty

  Większość dostawców poczty wspiera zabezpieczenie przy pomocy aplikacji Google Authenticator lub nawet przez wiadomości SMS. Sprawdź swoje ustawienia.

 1. Dla pewności sprawdź swoje ustawienia przekazywania poczty

  Hakerzy mogą zdobyć dostęp do Twojej poczty elektronicznej. Będą działać z ukrycia. Bez Twojej wiedzy ustawią adres przekazywania, aby każda wiadomość przychodząca trafiała do nich. Będą czekać na okazję, by Cię okraść. W ten sposób Twój Bitcoin może zostać skradziony, nawet jeżeli naruszenie bezpieczeństwa Twojego rachunku miało miejsce miesiące temu. Sprawdź ustawienia przekazywania swojej poczty i upewnij się, że żadne nieznane urządzenia nie są zalogowane do Twojego konta pocztowego.

 1. Dla użytkowników Gmail

  Jeżeli zarejestrowałeś(-aś) się w Luno, korzystając z adresu Gmail, mamy dla Ciebie kilka dodatkowych zasobów:

Mówiąc krótko, nigdy nie zmarnujesz czasu, jeżeli poświęcisz go na wzmocnienie swojej ochrony. Wiemy, że dodatkowe środki bezpieczeństwa to mniejsza wygoda, ale będziemy spokojniejsi, gdy Ty będziesz spokojniejszy(-a). Zachowaj ostrożność i nie wahaj się skontaktować z nami, jeżeli masz pytania dotyczące bezpieczeństwa. Jesteśmy tu, by Ci pomóc.

Powiązane artykuły

Co to jest weryfikacja dwuelementowa?

Jak włączyć weryfikację dwuelementową

Zgubiłem(-am) telefon lub usunąłem(-am) swoją aplikację weryfikacji dwuelementowej. Jak mogę wykonać reset weryfikacji dwuelementowej?


Czy ten artykuł okazał się pomocny?

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać dalszą pomoc

Nigdy nie jest za późno, aby rozpocząć.
Już teraz rozpocznij kupowanie, przechowywanie i poznawanie Bitcoina i Ethereum.

Desktop Icon Apple App Store Logo Google Play Store Logo