Centrum Pomocy

Witaj! Jak możemy Ci pomóc?
Szukaj

Jak złożyć wniosek o rachunek firmowy Luno

Dziękujemy, że jesteś zainteresowany(-a) otwarciem rachunku firmowego Luno. Zapoznaj się z całym artykułem, zanim złożysz wniosek o rachunek firmowy. Znajdują się tu ważne informacje.

Wprowadzenie

Naszym głównym celem jest, by oferować klientom indywidualnym z obsługiwanych krajów proste metody kupowania i sprzedaży kryptowalut, takich jak Bitcoin czy Ethereum i oferować im materiały edukacyjne w tym zakresie. Jesteśmy spółką, która skupia się na kliencie.

Jednak ostatnio mogliśmy zaobserwować wzrost zainteresowania Bitcoinem nie tylko wśród klientów indywidualnych, ale także wśród firm, które chcą kupować, sprzedawać i przechowywać kryptowaluty, takie jak Bitcoin i Ethereum i nimi handlować. W poszczególnych przypadkach pozwolimy podmiotom prawnym na otwarcie rachunków firmowych z Luno.

Rachunek Luno dla biznesu pozwoli Twojej działalności na dokonywanie wpłat w walucie lokalnej wyłącznie z prawomocnego rachunku firmowego działalności na rzecz Luno i na korzystanie z tych środków, na potrzeby kupna, sprzedaży lub handlu kryptowalutami. Można również dokonać integracji z Luno API, by wbudować funkcjonalności kryptowalut we własną platformę.

Zanim złożysz wniosek, zapoznaj się z licznymi kategoriami działalności poniżej i z informacjami dotyczącymi każdej kategorii.

Kategorie działalności

 1. Firmy i usługodawcy, którzy chcą zezwolić swoim klientom na dokonywanie płatności w Bitcoinach lub Ethereum za towary i usługi.
  Istnieją specjalne firmy, które oferują tę usługę za pośrednictwem specjalnych koszyków na zakupy online, fakturowania, wpłat i integracji punktu sprzedaży z aktualizacją kursu wymiany w czasie rzeczywistym, automatycznym przeliczaniem na setki walut lokalnych i innych zaawansowanych opcji dotyczących sprzedaży. Zobacz informacje na temat serwisów Bitpay i PayFast, by dowiedzieć się więcej.

 1. Instytucje finansowe i inne firmy, które chcą wykorzystać Luno, by kupować, sprzedawać, handlować i przechowywać środki stron trzecich (w imieniu klientów danego podmiotu).
  Wymogi prawne dotyczące działalności brokerskiej są niezwykle rygorystyczne i wnioskujący musi udowodnić, że posiada licencje na świadczenie usług w kraju i w danej walucie i musi przekazać nam szczegółowe informacje dotyczące polityki zwalczania prania pieniędzy, ATF i polityki Poznaj swojego klienta. Luno przeprowadzi dogłębne oceny rentowności biznesu i ryzyka, zanim zatwierdzi takie wnioski.

 1. Firmy zaangażowanie w kopanie Bitcoina, które chcą sprzedać dochody z kopania kryptowalut w ramach Luno.
  Możemy poprosić takich wnioskodawców o przesłanie nam dowodów na aktywność w ramach kopania.

 1. Firmy, które chcą korzystać z Luno, by kupować, sprzedawać, przechowywać kryptowaluty lub nimi handlować, korzystając ze swoich własnych środków.
  Zachęcamy takich klientów, by handlowali w ramach własnych możliwości. Zatwierdzimy niektóre wnioski, które cechują się niskim ryzykiem i wysoką oceną rentowności. Może być konieczne przekazanie nam dowodów na posiadane środki i dokumentacji potwierdzającej dużą aktywność.

 1. Firmy, które chcą płacić za faktury (płacić za produkty lub usługi) w kryptowalutach.
  Będziemy rozpatrywać te wnioski w poszczególnych przypadkach.

 1. Firmy zaangażowane w crowdfunding, sprzedaż tokenów lub działania ICO, które chcą sprzedać zebrane środki.
  Będziemy rozpatrywać te wnioski w poszczególnych przypadkach.

 1. Każda inna działalność niewymieniona powyżej
  Będziemy rozpatrywać te wnioski w poszczególnych przypadkach.

Ważne informacje

 • Luno zastrzega sobie prawo do odrzucenia dowolnego wniosku wedle własnego uznania

 • Procedura otwarcia rachunku firmowego może być długotrwała, ponieważ musimy przeprowadzić ocenę ryzyka i rentowności względem wszystkich wnioskodawców

 • Adres e-mail wykorzystany w ramach wniosku o otworzenie rachunku firmowego będzie wykorzystywany w ramach całej komunikacji; nie będziemy mogli Ci pomóc, jeżeli napiszesz do nas z innego adresu

 • Na Twój portfel Luno Wallet będą wpływać tylko wpłaty w walucie lokalnej dokonywane z wiarygodnego rachunku firmowego, a wypłaty będą przelewane wyłącznie na ten rachunek bankowy. Wypłaty i wpłaty za pośrednictwem stron trzecich są niedozwolone

 • Możemy obsługiwać wyłącznie wpłaty w walucie lokalnej i przetwarzać wypłaty w walucie lokalnej

 • Opłaty za rachunki firmowe Luno są takie same, jak w przypadku rachunków indywidualnych

Składanie wniosku o rachunek firmowy Luno

 1. Zarejestruj się w Luno, korzystając z firmowego adresu e-mail

 2. Uzupełnij Wniosek o rachunek firmowy Luno

 3. Nasz zespół do spraw zgodności oceni Twój wniosek

 4. Jeżeli zaakceptujemy Twój wniosek, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą, z prośbą o przekazanie niezbędnych dokumentów

 5. Jeżeli wszystkie dokumenty przejdą pomyślnie naszą ocenę, zostaniesz powiadomiony(-a) o zatwierdzeniu swojego rachunku firmowego


Czy ten artykuł okazał się pomocny?

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać dalszą pomoc

Nigdy nie jest za późno, aby rozpocząć.
Już teraz rozpocznij kupowanie, przechowywanie i poznawanie Bitcoina i Ethereum.

Desktop Icon Apple App Store Logo Google Play Store Logo