Centrum Pomocy

Witaj! Jak możemy Ci pomóc?
Szukaj

Dlaczego moja wpłata się nie wyświetla? Co mam zrobić?

Każdego dnia Luno przetwarza tysiące wpłat. Korzystamy ze zautomatyzowanych systemów, by sprawdzać nasze wyciągi bankowe pod kątem Twojej wpłaty. Jeżeli nie będziesz ściśle przestrzegać instrukcji dotyczących wpłat, może się okazać, że będziesz musiał(-a) czekać miesiąc, aż płatność pojawi się w Twoim portfelu Luno Wallet.


Nasz system może nie rozpoznać Twojej wpłaty z poniższych powodów.

Nieprawidłowy numer odniesienia wpłaty

Czy na pewno wprowadziłeś(-aś) w 100% poprawny numer odniesienia wpłaty? To unikalny 9-cyfrowy kod zaczynający się od liter „BX...”, który pojawia się na ekranie wpłaty (patrz poniżej). To będzie Twój unikalny numer na potrzeby wszystkich wpłat Luno.


Niektórzy klienci Luno wpisują swój numer odniesienia wpłaty do swojego własnego pola referencji, a nie do pola referencji odbiorcy. To powoduje, że numer referencyjny „BX...” pojawia się na ich wyciągu bankowym, a coś innego pojawia się na naszym. Jeżeli dokonasz wpłaty, korzystając z błędnego numeru odniesienia wpłaty (lub w ogóle go nie podasz) nasz zespół ds. finansów nie będzie wiedział, do którego rachunku klienta przydzielić środki. Z tego powodu zaleca się, by stosować podany numer „BX...” w obu polach referencji, podczas dodawania Luno jako nowego odbiorcę na rzecz swojego banku.


Pamiętaj: Jeżeli jesteś z:

  • Malezji — upewnij się, by dodać swój unikalny numer odniesienia w polu „inne szczegóły płatności” a także w polu „numer odniesienia”.

  • Indonezji — numer odniesienia wpłaty jest opcjonalny. Jeżeli nie możesz wpisać swojego numeru odniesienia, upewnij się, że nie popełniasz następujących błędów podczas wpłaty.

Niepoprawna kwota wpłaty (klienci w Indonezji)

Ponieważ większość bankomatów w Indonezji nie zezwala na dodawanie numeru odniesienia podczas dokonywania przelewu, dostosowaliśmy nasze mechanizmy wpłaty w Indonezji, by zidentyfikować Twoją wpłatę po unikalnej kwocie, która pojawia się, gdy znajdujesz się na ekranie wpłaty. Korzystanie z unikalnej kwoty wpłaty jest obowiązkowe. Jeżeli nie podasz unikalnej kwoty wpłaty, będzie to skutkowało nieprzydzieloną wpłatą i będziesz nas musiał(-a) poinformować, wysyłając zgłoszenie dotyczące pomocy, wraz z dowodem płatności, abyśmy ręcznie mogli przydzielić Twoją wpłatę.

Korzystanie z rachunku bankowego innej osoby

Czy dokonałeś(-aś) wpłaty z rachunku bankowego, który nie należy do Ciebie? Nie przyjmujemy wpłat na portfel Luno Wallet, jeżeli zostały one dokonane za pośrednictwem rachunku bankowego znajomego lub członka rodziny lub z rachunku firmowego (nawet jeżeli to Ty jesteś właścicielem firmy). Może to również spowodować opóźnienie w otrzymaniu wpłaty. W takiej sytuacji wycofamy transakcję, zwracając pieniądze na rachunek bankowy, z którego zostały przesłane.

Podwójna kwota wpłaty

Jako środek bezpieczeństwa, nasz system wstrzymuje wpłaty w tej samej kwocie dokonane na ten sam portfel Luno Wallet klienta w okresie 24 godzin. Jeżeli chcesz dokonać więcej niż jedną wpłatę w ciągu dnia, upewnij się, że mają one różne kwoty.

Pozabankowi usługodawcy usług finansowych (klienci w Zjednoczonym Królestwie)

Transakcje muszą być na Twoje imię i nazwisko

Jeżeli wpłacasz walutę lokalną na portfel Luno Wallet za pośrednictwem pozabankowego usługodawcy (takiego jak Revolut czy TransferWise), nazwa i dane rachunku, które otrzyma Luno, mogą nie dotyczyć Ciebie, ale pozabankowego usługodawcy. Tym samym możemy nie być w stanie natychmiast właściwie przydzielić wpłaty, co spowoduje opóźnienie.


W niektórych przypadkach, usługodawca (taki jak Nationwide Building Society) nie przetworzy żadnej płatności na rzecz giełdy kryptowalut.

Limity pozabankowych usługodawców usług finansowych

Co więcej, ci usługodawcy mogą wykryć sytuację, gdy wysyłasz pieniądze na rzecz giełd kryptowalut (takich jak Luno) i mogą obniżyć limity, a nawet zablokować transakcję. W takiej sytuacji należy skontaktować się z usługodawcą, by zwiększyć limity lub odblokować (albo cofnąć) transakcję.

Co robimy

Na bieżąco przekazujemy te informacje pozabankowym usługodawcom, aby lepiej zrozumieć przyczyny tych sytuacji i określić, jak możemy udoskonalić nasze własne metody płatności. Na chwilę obecną radzimy klientom dokonywać wpłat za pośrednictwem tradycyjnych usług bankowych.

Pomóż nam znaleźć swoją wpłatę

Jeżeli po dwóch dniach roboczych (wyłączając weekendy i święta) na Twoim portfelu Luno Wallet nie wyświetla się Twoja wpłata, prześlij nam swój dowód płatności. Nasz zespół może Ci pomóc tylko jeżeli będzie mieć od Ciebie dowód płatności z Twojego banku.


Na dowodzie płatności muszą znajdować się następujące informacje:

  • Twoje pełne imię i nazwisko

  • Kwota wpłaty

  • Data wpłaty

  • Numer odniesienia wpisany w polu referencji odbiorcy (jeżeli ma zastosowanie)


Kliknij tutaj, by przesłać swój dowód płatności.


Czy ten artykuł okazał się pomocny?

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać dalszą pomoc

Nigdy nie jest za późno, aby rozpocząć.
Już teraz rozpocznij kupowanie, przechowywanie i poznawanie Bitcoina i Ethereum.

Desktop Icon Apple App Store Logo Google Play Store Logo