Centrum Pomocy

Witaj! Jak możemy Ci pomóc?
Szukaj

Ile czasu potrzeba, by wysłać kryptowalutę?

Wysyłanie Bitcoinów i Ethereum

Naszym celem w Luno jest przepuszczanie 99% transakcji wysyłania Bitcoinów i Ethereum krócej niż w minutę. Możesz wysyłać do 10 BTC lub 20 ETH przez okres 24 godzin z Luno, a Twoją transakcję przetworzymy w kilka sekund. To środek bezpieczeństwa.


Jeżeli wyślesz więcej niż 10 BTC lub 20 ETH w ciągu 24 godzin, transakcje wysyłania będą mieć status oczekujące do chwili, aż je przetworzymy, zgodnie z poniższą tabelą. Jeżeli masz oczekującą transakcję, możesz ją anulować przed godziną realizacji podaną poniżej.


Oczekujące transakcje wysyłki przetwarzane są ręcznie w pakietach kilka razy dziennie, od poniedziałku do piątku w godzinach podanych w poniższej tabeli.


Godzina realizacji wysyłki (GMT)

Czas publikacji wysyłki (GMT)

06:00
10:00
13:00
15:00

07:00
11:00
14:00
16:00


Przykład 1

John wysyła znajomemu 12 BTC. Ponieważ jego transakcja przekracza 10 BTC, zostanie ona przetworzona ręcznie zgodnie z powyższą tabelą. Cała kwota 12 Bitcoinów będzie mieć status „oczekująca”, aż nie zostanie przetworzona.


Przykład 2

Tina wysyła znajomemu 6 BTC. Cała kwota 6 BTC zostanie przesłana automatycznie w kilka sekund. Zaraz potem Tina wysyła innej osobie 8 BTC. Ponieważ 6 BTC + 8 BTC to więcej niż limit na 24 godziny wynoszący 10 BTC, druga transakcja Tiny (8 BTC) będzie mieć status „oczekująca”, aż zostanie przetworzona.


Jeżeli cała operacja będzie mieć miejsce w trakcie weekendu, Tina musi poczekać co najmniej 24 godziny, zanim jej druga transakcja (8 BTC) będzie mogła zostać przetworzona.


Wysyłanie Bitcoin Cash

Transakcje Bitcoin Cash (wysyłanie BCH ze swojego portfela Luno Wallet do innego portfela) przetwarzamy raz w tygodniu.


Kiedy moja kryptowaluta trafi do miejsca docelowego?

Transakcje dotyczące kryptowalut muszą zostać potwierdzone w łańcuchu bloków zanim zostaną uznane za ostateczne. Na potwierdzenie transakcji sieć potrzebuje czasu, a Luno nie ma na to żadnego wpływu.


Czasy potwierdzeń różnią się między sobą w zależności od obciążenia sieci łańcucha bloków. Zależą także od opłaty transakcyjnej opłaconej przez wysyłającego. Jeżeli opłata jest wystarczająco wysoka, transakcje mogą zostać przetworzone nawet w 30 minut. W wyjątkowych okolicznościach (połączenie dużego obciążenia i niskich opłat), potwierdzenie może potrwać dłużej.


Luno dostosowuje opłaty transakcyjne do naszych klientów, by zapewnić, że każdy Bitcoin czy każde Ethereum wysłane z portfela Luno Wallet będą mieć priorytet w sieci i zostaną szybko potwierdzone. Więcej na ten temat można się dowiedzieć, czytając artykuł na blogu o dynamicznych opłatach.


Powiązane artykuły

Jak mogę wysłać Bitcoina?

Ile kosztuje korzystanie z Luno? Czy Luno pobiera jakieś opłaty?


Czy ten artykuł okazał się pomocny?

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać dalszą pomoc

Nigdy nie jest za późno, aby rozpocząć.
Już teraz rozpocznij kupowanie, przechowywanie i poznawanie Bitcoina i Ethereum.

Desktop Icon Apple App Store Logo Google Play Store Logo