Centrum Pomocy

Witaj! Jak możemy Ci pomóc?
Szukaj

Co to jest Bitcoin Cash (BCH)? Czy mam Bitcoin Cash? Jak mogę z niego korzystać?

O godzinie 13:16 GMT, we wtorek 1 sierpnia 2017 r. doszło do forka (rozłamu) sieci Bitcoin i utworzenia nowego osobnego łańcucha bloków o nazwie Bitcoin Cash. Nie ma się czego obawiać. Twoje Bitcoiny i Bitcoin Cash są z Luno bezpieczne.


Gdyby w Twoim portfelu Luno w chwili forka (rozłamu) znajdowały się Bitcoiny, otrzymałbyś/otrzymałabyś takie samo saldo Bitcoin Cash w ramach nowego łańcucha bloków. Ta nowa waluta cyfrowa ma nazwę „Bitcoin Cash” lub „BCash” i oznaczona jest kodem walutowym „BCH” lub „BCC”. Kodem tej kryptowaluty w Luno jest BCH.


Więcej informacji o forku (rozłamie) można znaleźć tutaj.


Co mam zrobić?

Nie musisz podejmować żadnych działań. Możesz przechowywać swoje BCH bezpiecznie z Luno i możesz też przesłać je do innej platformy obsługującej BCH, jeżeli chcesz je sprzedać. Nie możesz przesłać BCH z innej platformy do Luno.


Jak mogę wysłać BCH?

Transakcje Bitcoin Cash (wysyłanie BCH ze swojego portfela Luno do innego portfela) przetwarzamy raz w tygodniu. Dowiedz się więcej o harmonogramie walut cyfrowych tutaj


Przejdź do MENU → PORTFELE → PORTFEL BCH 


Kliknij zakładkę WYŚLIJ BITCOIN CASH, wypełnij wymagane pola i potwierdź transakcję.


Pamiętaj: Upewnij się, że wysyłasz BCH na adres portfela BCH, a nie na adres portfela Bitcoin. Jeżeli użyjesz niewłaściwego adresu portfela możesz stracić swoje BCH.Jak mogę sprzedać BCH?

Nie możesz sprzedać swoich BCH za walutę cyfrową lub lokalną za pośrednictwem Luno. Możesz jednak wysłać swoje BCH na platformę obsługującą Bitcoin Cash i tam je sprzedać za wybraną walutę lokalną lub cyfrową. Nie możemy Ci zasugerować, z której platformy skorzystać, ale możesz skorzystać z tej wyczerpującej listy.


Czy to oznacza, że mam teraz dwa razy więcej Bitcoinów?

Nie. Jeżeli na Twoim rachunku w chwili forka (rozłamu) znajdowały się Bitcoiny, będziesz mieć takie samo saldo BCH. Cena BCH będzie się zmieniać i wahać niezależnie od ceny BTC. Przykładowo 1,0 BTC może być wart 2500 USD a 1,0 BCH 500 USD.


Czy jeżeli wyślę moje BCH, to czy wpłynie to na saldo moich BTC?

Nie. Bitcoin i Bitcoin Cash to dwa osobne łańcuchy bloków. Wysyłanie BCH nie wpłynie na saldo BTC i na odwrót.


Jeżeli wyślę BTC teraz do Luno, to czy otrzymam BCH?

Nie. Fork (rozłam) łańcucha bloków był jednorazowym wydarzeniem. Jeżeli chcesz zdobyć BCH, musisz je kupić lub je wykopać.


Jeżeli sprzedałem(-am) BTC po forku (rozłamie), to czy otrzymam BCH?

Tak. Jeżeli na Twoim rachunku w chwili forka (rozłamu) znajdowało się pozytywne saldo BTC, otrzymasz to saldo w BCH bez względu na to, czy sprzedałeś(-aś) lub wysłałeś(-aś) swoje BTC z Luno.


Gdzie mogę sprawdzić swoje saldo BCH?

Jeżeli Twoje saldo BCH jest inne niż zero, wyświetlimy powiadomienie na ekranie głównym aplikacji, które pokaże Ci Twoje saldo. W chwili obecnej nie możesz zobaczyć swojego salda BCH w aplikacji Luno na systemy Android i iOS.


Aby zobaczyć swoje saldo BCH i je przesłać, należy się zalogować na rachunek Luno za pośrednictwem przeglądarki internetowej i przejść na tę stronę.


Jakie giełdy obsługują BCH?

Spółki i usługodawcy w zakresie Bitcoinów ciągle nie są pewni, czy obsługują BCH czy nie. Luno nie może polecać usług stron trzecich.


Czemu nie mogę kupić BCH za pośrednictwem Luno?

Luno uważa Bitcoina za najpopularniejszą i najbardziej wiarygodną walutę cyfrową. Stale śledzimy branżę i możemy decydować, czy chcemy uwzględnić inne waluty cyfrowe w przyszłości. Obecnie jednak nie planujemy otrzymywania, kupna czy sprzedaży BCH.


Czy ten artykuł okazał się pomocny?

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać dalszą pomoc

Nigdy nie jest za późno, aby rozpocząć.
Już teraz rozpocznij kupowanie, przechowywanie i poznawanie Bitcoina i Ethereum.

Desktop Icon Apple App Store Logo Google Play Store Logo