Centrum Pomocy

Witaj! Jak możemy Ci pomóc?
Szukaj

Które kryptowaluty są obsługiwane?

Obecnie Luno obsługuje następujące kryptowaluty:

  • Bitcoin (BTC)

  • Ethereum (ETH)

To może się zmienić z czasem, ale obecnie są to jedyne kryptowaluty, które możesz wysyłać do swojego portfela Luno.

Co się stanie, jeśli wyślę nieobsługiwaną kryptowalutę do Luno?


Jeśli wyślesz nieobsługiwaną kryptowalutę do Luno lub ktoś inny wyśle nieobsługiwaną kryptowalutę do Twojego portfela Luno, nie będziemy mieć dostępu do tych funduszy i nie będziemy mogli Ci ich zwrócić. Niestety, zostaną stracone. 

Odpowiedzialne są za to dwa podstawowe czynniki: 

(i) to, że transakcje w kryptowalucie są ze swojej natury nieodwracalne, oraz (ii) sposób przechowywania i zapewnienia bezpieczeństwa istniejących obsługiwanych kryptowalut Luno.

Aby odzyskać nieobsługiwane kryptowaluty, musielibyśmy dodać obsługę danej waluty do infrastruktury Luno. Oprócz tego, że koszty takiej operacji są wygórowane, stanowi to także poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa Luno (i naszych klientów).

Bezpieczeństwo jest najważniejsze dla nas wszystkich w Luno. Obsługiwane kryptowaluty są przechowywane w dobrze zabezpieczonym sejfie, a o ich bezpieczeństwo dbają określone procesy operacyjne. Jakiekolwiek zmiany naszego systemu przechowywania kryptowaluty (na przykład dodanie obsługi nowej kryptowaluty) muszą być dokładnie sprawdzone z powodu ogromnego ryzyka dla funduszy już przechowywanych w systemie.


Uwaga: Upewnij się, że wysyłasz odpowiednią walutę na poprawny adres odbiorcy, ponieważ róznie kryptowaluty są niezgodne z innymi adresami odbioru. Na przykład, jeżeli wyślesz Ethereum Classic (ETC) na adres Ethereum (ETH), środki zaginą. To samo stanie się w przypadku wysłania Bitcoin Cash (BCH) na adres Bitcoin (BTC).


Możesz dowiedzieć się więcej o aspektach rozpatrywanych przez Luno przed dodaniem nowej kryptowaluty tutaj. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Bitcoinach i Ethereum, odwiedź nasz Portal Edukacyjny.


forki kryptowalut


Naszym priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa pieniędzy naszych klientów, dlatego nie obsługujemy dużej liczby dostęonych forków kryptowalut. Wizją (i odpowiedzialnością) Luno jest zapewnienie bezpiecznej i łatwej metody zakupu i sprzedaży kryptowalut oraz nauki o nich. Wiele proponowanych forków nie oferuje znaczącej wartości, a jedynie tworzy bałagan i zamieszanie na rynku. Więcej o naszym stanowisku dotyczącym forków przeczytasz na naszym blogu.


Do Ciebie należy zapewnienie, że Ty (i osoby wysyłające kryptowalutę do Twojego portfela Luno) będziesz wysyłać wyłącznie obsługiwane kryptowaluty do Luno. W żadnym przypadku firma Luno nie odpowiada za straty poniesione przez Ciebie lub inne osoby w wyniku przesyłania nieobsługiwanej kryptowaluty do Luno. Pełne warunki możesz przeczytać tutaj.

Czy ten artykuł okazał się pomocny?

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać dalszą pomoc

Nigdy nie jest za późno, aby rozpocząć.
Już teraz rozpocznij kupowanie, przechowywanie i poznawanie Bitcoina i Ethereum.

Desktop Icon Apple App Store Logo Google Play Store Logo