Wróć do Portalu Edukacyjnego

Jak zdobyć Bitcoina?

Istnieje wiele sposobów uzyskania Bitcoina:

Tak jak w przypadku tradycyjnych pieniędzy, możesz zarobić go, dostarczając towary lub usługi i prosząc o zapłatę w Bitcoinie zamiast tradycyjnych pieniędzy. Często jest to tańsza i łatwiejsza alternatywa w stosunku do innych sposobów płatności i jeden z najprostszych sposobów zdobycia trochę Bitcoina.

Kolejny sposób uzyskania Bitcoina jest najbardziej powszechny: można go nabyć za pośrednictwem wiarygodnego brokera Bitcoin lub dostawcy giełdy, takiego jak Luno. W podobny sposób nabywa się obcą walutę w banku lub udziały online. Jest to często najprostszy sposób zdobycia Bitcoina, ponieważ praktycznie gwarantuje, że ktoś zechce sprzedać Ci Bitcoin na takiej platformie.

Możesz również zdobyć Bitcoina, kopiąc go, ale dla przeciętnej osoby jest to obecnie bardzo trudne. Dzisiaj wydobywaniem Bitcoina zajmują się w większości ogromne firmy posiadające bardzo drogi i niezwykle wyspecjalizowany sprzęt, z którym zwykła osoba czy komputer nie jest w stanie konkurować. A zatem, jeśli nie posiadasz dużej wiedzy i ogromnej ilości pieniędzy, które możesz na to przeznaczyć, lepiej kup lub zarób Bitcoina.

It’s never too late to get started

Buy, store and learn about Bitcoin, Ethereum, XRP and Litecoin now

Desktop Icon Apple App Store Logo Google Play Store Logo