Wróć do Portalu Edukacyjnego

Skąd pochodzi Ethereum?

Skąd pochodzi Ethereum?

Ethereum zostało wspomniane po raz pierwszy w 2013 roku w oficjalnym dokumencie autorstwa Vitalika Buterina, programisty, który pracował wówczas nad Bitcoinem.

Buterin uważał, że Bitcoin powinien być bardziej spersonalizowany. Według niego Bitcoin powinien zrobić krok naprzód i nie być jedynie środkiem przechowywania wartości. Powinien posiadać funkcje Smart Contract umożliwiające np. automatyczne określanie, kiedy powinny nastąpić płatności. Projekt ten nie został zastosowany dla Bitcoina, dlatego w 2014 roku Buterin stworzył w tym celu Ethereum.

Ethereum utorowało drogę tzw. initial coin offering (ICO), sprzedając pierwotnym inwestorom około 60 milionów tokenów Ethereum, gdy projekt nadal był w fazie rozwoju. Stanowiło to bodziec dla ogromnego przedsięwzięcia polegającego na rozwoju i dalszej promocji ekosystemu Ethereum i pozwoliło pokryć koszty obsługi prawnej oraz rozwoju.

Od tego czasu Ethereum znacząco się rozwinęło. Powstało wiele innych projektów, rozwijanych z różnym sukcesem na platformie Ethereum.

Ethereum utorowało drogę „initial coin offering”.

Nigdy nie jest za późno, aby rozpocząć.
Już teraz rozpocznij kupowanie, przechowywanie i poznawanie Bitcoina i Ethereum.

Desktop Icon Apple App Store Logo Google Play Store Logo